Van’da gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları yasaklandı Van’da gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları yasaklandı

Şüpheli Çatbaş, cinayeti işlediği pompalı tüfeği çantayla getirdiğini anlatarak, "Olay sırasında alkolün etkisindeydim. Bana hakaret etti. Gözüm döndü ve ateş ettim. Olayı tasarlamadım. Tüfeği yanımda getirmemin sebebi de intihar etmek içindi" dedi


 

Kayseri'de olay, 13 Eylül gecesi saat 22.30 sıralarında, Melikgazi ilçesi Anbar Mahallesi'nde meydana geldi. Restoranda garson olarak çalışan Edanur Çoban (18), iş çıkışı evine giderken arkasından gelen eski sevgilisi Gökhan Çatbaş'ın (21) silahlı saldırısına uğradı.

KATİL ZANLISI VURUP KAÇTI


ccc1


 

Yer alan habere göre Çoban, pompalı tüfekle açılan ateşle yere yığılırken, Çatbaş ise kaçtı.

EDANUR OLAY YERİNDE ÖLDÜ


ccc2


 

Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlıkçıların kontrolünde Çoban'ın öldüğü belirlendi, cansız bedeni otopsi için Kayseri Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

KATİL NEVŞEHİR'DE YAKALANDI


ccc4


 

Olayla ilgili çalışma yapan polis ekipleri, şüpheli Gökhan Çatbaş'ı, Nevşehir'in Avanos ilçesi girişinde yakalayıp, Kayseri'ye getirdi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ


ccc3


 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Çatbaş, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İÇİN ÇALIŞIYORMUŞ


ccc5


 

Edanur Çoban'ın, Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü'nü kazandığı, üniversite eğitimi için restoranda garsonluk yapıp harçlık biriktirdiği belirlenen Edanur Çoban'ın cenazesi, memleketi Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde toprağa verildi.

"OLAY SIRASINDA ALKOLÜN ETKİSİNDEYDİM"


ccc6


 

Bu arada, Gökhan Çatbaş'ın, nöbetçi mahkemede verdiği ifade de ortaya çıktı. Çatbaş, cinayeti işlediği pompalı tüfeği çantayla getirdiğini anlatarak, "Olay sırasında alkolün etkisindeydim.

"GÖZÜM DÖNDÜ VE ATEŞ ETTİM"


ccc7


 

Bana hakaret etti. Gözüm döndü ve ateş ettim. Olayı tasarlamadım. Tüfeği yanımda getirmemin sebebi de intihar etmek içindi.

"SON KEZ KONUŞMAK İSTEDİM"

Edanur'u öldürmek istemedim. Edanur ayrılmak istediği için olay günü son bir kez onunla konuşmak için gittim. Hakaret edince gözüm döndü" dedi.