1 gramınız bile varsa dikkat!

Altın uzmanı İslam Memiş, kasım ayı için altın sahipleri ve altın yatırımı düşünenler için önemli tahminlerde bulundu. Memiş, gram altın fiyatlarının bu yıl sonuna doğru ulaşabileceği zirveyi de açıkladı.

Dılara Dılara
Dılara Dılara
Editör
06.11.2023 - 18:57 Yayınlanma
2 Paylaşım
12B Gösterim

Finans analisti İslam Memiş, kasım ayına ilişkin değerlendirmelerini YouTube hesabından paylaştı. Dolar, borsa, euro, gram altın, ons altın ve kripto paralar hakkındaki beklentilerini takipçileriyle paylaşan Memiş, ayrıca gram altının 2000 lira seviyesine ulaşması için bir tahminde bulundu.

Borsa değerlendirmesine dalgalı seyirle başlayan Memiş, borsada yaşanan dalgalanmaların devam edip etmeyeceğini ve alım zamanının geldiğini değerlendirdi. Aynı zamanda, döviz kurları, borsa, kripto paralar ve değerli metallerde geniş bant aralığında dalgalanmalar beklediğini ve istikrar sorunu olabileceğini belirtti. Kasım ayının para kazanma değil, batırma ayı olabileceği uyarısını yineledi.

Memiş, borsa İstanbul 100 Endeksi'nin dalgalı bir seyir izlediğini belirtti ve kişisel olarak borsada yüzde 50 alım yaptığını paylaştı. Endeksin 7500 puan altına düşmedikçe ek alım yapmayı düşünmediğini ifade etti. Ayrıca, dolar/TL kuruyla ilgili ekim ayındaki beklentisinin gerçekleştiğini ve kasım ayında da doların 28-28.50 lira aralığını takip edeceğini belirtti.

Uzun vadeli borsa trendinin yükseliş eğilimini sürdüreceğini vurgulayan Memiş, Borsa İstanbul 100 Endeksi'nin 2024 yılında 15 bin puan seviyelerine ulaşabileceği öngörüsünde bulundu. Dolar/TL kurunda ise sert dalgalanmaların beklendiğini ve 28-29 lira aralığının izlenmesi gerektiğini söyledi. Memiş, 29 lira seviyesinin 30'lu seviyelerin konuşulacağı bir dönemin işareti olabileceğini ifade etti.

Türkiye’nin Nükleer Enerji Hedefi Türkiye’nin Nükleer Enerji Hedefi

TAHMİNLERİNİ SIRALADI

İslam Memiş, altın hakkındaki tahminlerini paylaştı. Euro/TL kuru, euro/dolar paritesi, ve altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ons altın ve gram altın fiyatlarının dalgalanmalarını açıkladı. Ayrıca, kripto paralara dair bir görüş sundu. İslam Memiş, altın tahminlerine göre, gram altının 1880 lira seviyesinin üzerinde kalıcı olması durumunda, bu yıl sonunda 2000 lirayı görebileceğini ifade etti. Petrol fiyatlarında bir gerileme yaşandığını belirtirken, kripto paralarda sert düşüşler beklediğini ve Bitcoin'in 40 bin doların üzerinde atak yapmadıkça kalıcı yükselişin zor olabileceğini söyledi. Ayrıca, dolar endeksindeki yükselişleri de takip ettiğini belirtti.

Editör Hakkında
Yorumlar
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı
Takım O Av P
  Şamp. Ligi
  UEFA
  Düşme Hattı