Öne Çıkanlar Spor Toto Basketbol Ligi esed 7 yaralı Seul Putinden Filistin Yorumu: Harita Böyle Olmalı

Bu haber kez okundu.

Beşiktaş'ın rakibi Feyenoord
 Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle  Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan Beşiktaş’ın rakibi Feyenoord oldu. Hollanda temsilcisi ile ilk maç deplasmanda oynanacak.

Hollanda'nin 3. büyüğü

Hollanda'nın Ajax ve PSV Eindhoven'dan sonra en büyük üçüncü kulübü olarak kabul edilen Feyenoord, özellikle genç oyunculara önem veren bir ekip olarak biliniyor.

Geçtiğimiz sezonu 71 puanla şampiyon tamamlayan Ajax'ın ardından 67 puanla ikinci sırada bitiren Feyenoord, özellike Dünya Kupası'nın ardından en önemli oyuncularını satmak zorunda kaldı.

Golcüsünü kaybetti

Takımın golcüsü Graziano Pelle'yi 10 milyon euro karşılığında Southampton'a gönderen Rotterdam ekibi, Dünya Kupası'nda yıldızlaşan Darly Janmaat'ı Newcastle'a, Bruno Martins Indi'yi ise Porto'ya kaptırdı.

Hala tehlikeli

Ancak tam bir futbolcu fabrikası olan Kırmızı Beyazlı ekip, takımda hâlâ Jordy Clasie, Stefan de Vrij ve Jean Paul Boetius gibi Hollanda futbolunun gelecekte büyük şeyler beklediği genç oyuncuları kadrosuna barındırıyor.

Oldukça ateşli bir taraftara sahip olan Feyenoord, maçlarını 51 bin kişilik De Kuip stadında oynuyor. Kulüp tarihinde 14 lig 11 de Hollanda Kupası şampiyonluğu bulunan Feyenoord'un müzesinde 1 Şampiyonlar Ligi Kupası ile 2 de UEFA Kupası var.

3. ÖN ELEME TURU EŞLEŞMELERİ

Feyenoord (HOL) - Beşiktaş

AEL Limassol (K.RUM) - Zenit (RUS)
Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) - Kopenhagen (DAN)
Grasshoppers (İSV) - Lille (FRA)
Standard Liege (BEL) - Panathinaikos (YUN)
Valletta (MAL)/Karabağ (AZE) - Salzburg (AVU)
Cliftonville (K.İRL)/Debreceni (MAC) - BATE Borisov (BLR)/Skënderbeu (ARN)
Slovan Bratislava (SVK)/The New Saints (GAL) - Sheriff (MAK)/Sutjeska (KAR)
Aalborg (DAN) - Dinamo Zagreb (HIR)/Zalgiris (LİT)
Legia Warszawa (POL)/Saint Patrick's Athletic (İRL) - Reykjavík (IZL)/Celtic (İSK)
Dinamo Tbilisi (GÜR)/Aktobe (KAZ) - Strømsgodset (NOR)/Steaua Bükreş (ROM)
Zrinjski (BOS)/Maribor (SLO) - Santa Coloma (AND)/ Maccabi Tel-Aviv (İSR)
Rabotnicki (MKD)/Helsinki (FİN) - APOEL (K.RUM)
Sparta Prag (ÇEK)/Levadia Tallinn (EST) - Malmö (İSVE)/Ventspils (LET)
Ludogorets Razgrad (BUL)/F91 Dudelange (LÜK) - Partizan (SIR)/Tórshavn (FAR)

"Devler Ligi"nin 3. ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde oynanacak.
     
AVRUPA LİGİ KURASI 14.00'TE!

Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen ceza sonrası tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edecek Kardemir Karabükspor'un karşılaşacağı takım, TSİ 14.00'te başlayacak UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde belirlenecek. 2. ön eleme turunda Gürcistan'ın Chikhura Sachkhere takımıyla eşleşen ve ilk maçtan 0-0'lık sonuçla ayıraln Bursaspor ise turu geçmesi halinde eşleşeceği ekip de bu kurada belli olacak.
     
Avrupa'nın kulüp bazındaki ikinci büyük kupasının 3. ön eleme turu karşılaşmaları, 31 Temmuz ve 7 Ağustos'ta yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.