Öne Çıkanlar esed Askeri şehit 15 gen 1 Kasım 2015 İzmir seçim sonuçları hizbullah lideri nasrallah küstah suçlama

Bu haber kez okundu.

87. Oscar adayları açıklandı
 Oscar adaylıklarında öne çıkan diğer filmler ise; The Imitation Game 8, American Sniper 6, Boyhood 6, The Theory of Everything 5, Foxcatcher 5 ve Whiplash 5 dalda Oscar'a aday oldu. 87. Oscar Ödülleri 22 Şubat'ta sahiplerini bulacak. 

İLYAS SALMAN'IN FİLMİ YER ALMADI 

“En İyi Yabancı Film” dalında, ön elemeyi geçerek ilk 9'a kalan başrolünde İlyas Salman'ın rol aldığı Gürcistan yapımı "Corn Island" (Mısır Adası) ise ilk 5 aday arasına giremedi.

En iyi film: 

"American Sniper"
"Birdman"
"Boyhood"
"The Grand Budapest Hotel"
"The Imitation Game"
"Selma"
"The Theory of Everything"
"Whiplash"

Boyhood

En iyi yönetmen: 

Wes Anderson, "The Grand Budapest Hotel"
Alejandro González Iñárritu, "Birdman"
Richard Linklater, "Boyhood"
Bennett Miller, “Foxcatcher”
Morten Tyldum, "The Imitation Game"

The Grand Budapest Hotel

En iyi kadın oyuncu: 

Marion Cotillard, “Two Days, One Night”
Felicity Jones, "The Theory of Everything"
Julianne Moore, "Still Alice"
Rosamund Pike, "Gone Girl"
Reese Witherspoon, "Wild"

Two Days One Night - Marion Cotillard

En iyi erkek oyuncu

Steve Carell, "Foxcatcher"
Bradley Cooper, “American Sniper”
Benedict Cumberbatch, "The Imitation Game"
Michael Keaton, "Birdman"
Eddie Redmayne, "The Theory of Everything"

En iyi yardımcı kadın oyuncu

Patricia Arquette, "Boyhood"
Laura Dern, “Wild”
Keira Knightley, "The Imitation Game"
Emma Stone, "Birdman"
Meryl Streep, "Into the Woods"

En iyi yardımcı erkek oyuncu

Robert Duvall, "The Judge"
Ethan Hawke, "Boyhood"
Edward Norton, "Birdman"
Mark Ruffalo, "Foxcatcher"
J.K. Simmons, "Whiplash"

En iyi uyarlama senaryo

Paul Thomas Anderson, “Inherent Vice”
Damien Chazelle, "Whiplash"
Jason Hall, “American Sniper”
Anthony McCarten, "The Theory of Everything"
Graham Moore, "The Imitation Game"

En iyi orjinal senaryo

Wes Anderson ve Hugo Guinness, "The Grand Budapest Hotel"
Dan Futterman ve E. Max Frye, "Foxcatcher" 
Dan Gilroy, "Nightcrawler"
Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris ve Armando Bo, "Birdman"
Richard Linklater, "Boyhood"

En iyi yabancı dilde film

"Leviathan"
"Ida"
"Tangerines"
“Timbuktu”
"Wild Tales"

En iyi belgesel

"CITIZENFOUR"
“Finding Vivian Maier”
"Last Days in Vietnam"
“The Salt in the Earth”
"Virunga”

En iyi animasyon

"Big Hero 6"
"The Boxtrolls"
"How to Train Your Dragon 2"
“Song of the Sea”
"The Tale of The Princess Kaguya"

En iyi kurgu

"American Sniper"
"Boyhood"
“The Grand Budapest Hotel”
"The Imitation Game"
"Whiplash"

En iyi şarkı

"Everything is Awesome" - "The LEGO Movie" (Shawn Patterson)
"Glory" - "Selma" (Common ve John Legend)
"Grateful" -  "Beyond the Lights" (Diane Warren)
"I’m Not Gonna Miss You" -  "Glen Campbell: I'll Be Me" Glen Campbell)
"Lost Stars" - "Begin Again" (Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley ve Nick Southwood)

En iyi film müziği

Alexandre Desplat, "The Grand Budapest Hotel" 
Alexandre Desplat, "The Imitation Game"
Johann Johannsson, "The Theory of Everything"
Gary Yershon, “Mr. Turner”
Hans Zimmer, "Interstellar"

En iyi görüntü yönetmenliği

Roger Deakins, "Unbroken"
Emmanuel Lubezki, "Birdman" 
Dick Pope, "Mr. Turner"
Robert Yeoman, "The Grand Budapest Hotel"
Lukasz Zal ve Ryszard Lenczewski, “Ida”

En iyi kostüm tasarımı

"The Grand Budapest Hotel"
“Inherent Vice”
"Into the Woods"
"Maleficent" 
"Mr. Turner"

En iyi makyaj ve kostüm

"Foxcatcher"
"The Grand Budapest Hotel"
"Guardians of the Galaxy"

En iyi prodüksiyon tasarımı

"The Grand Budapest Hotel"
“The Imitation Game”
“Interstellar”
"Into the Woods"
"Mr. Turner"

En iyi ses kurgusu

"American Sniper"
“Birdman”
"The Hobbit: The Battle of the Five Armies"
"Interstellar"
"Unbroken"

En iyi ses miksajı

"American Sniper"
"Birdman"
“Interstellar”
"Unbroken"
“Whiplash”

En iyi görsel efekt

Captain America: 
"Dawn of the Planet of the Apes"
"Guardians of the Galaxy"
"Interstellar"
"X-Men: Days of Future Past"

En iyi kısa film

"Aya"
“Boogaloo and Graham”
“Butter Lamp”
“Parvaneh”
"The Phone Call"

En iyi animasyon kısa film

"The Bigger Picture"
"The Dam Keeper"
"Feast"
"Me and My Moulton"
“A Single Life”

En iyi kısa belgesel

“Crisis Hotline: Veterans Press 1”
"Joanna"
"Our Curse"
“The Reaper”
"White Earth"T

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.